Parę słów o edu-LibriE-publikacje i konwersja


Książki elektroniczne cieszą się coraz większym powodzeniem.
Poza łatwością zakupu czy personalizacją wyglądu (np. możliwością wyboru wielkości czcionki), szczególnie dla publikacji naukowych niebagatelne znaczenie mają pozostałe funkcjonalności:
  • natychmiastowy dostęp do kilkuset, a nawet do kilku tysięcy pozycji z możliwością szybkiego przeszukiwania całej biblioteki,
  • szybkie przeszukiwanie zawartości e-publikacji,
  • możliwość wstawiania zakładek i robienia notatek,
  • hiperłącza dające możliwość szybkiego przemieszczania się w obrębie eksiążki oraz kierujące do powiązanych z publikacją stron internetowych.
Biorąc pod uwagę duże wymagania czytelników, wydajemy książki nie tylko w formie tradycyjnej, ale również w formatach elektronicznych PDF, ePUB i MOBI.

Wszystkie wydawane przez nas publikacje są przygotowywane również w wersjach elektronicznych!

Oprócz pełnych wersji książki przygotowujemy w każdym z powyższych formatów wersje promocyjne. Zawierają one okładkę, spis treści, wybrany (w porozumieniu z autorem) fragment, bibliografię i ostatnią stronę okładki z informacją o autorze.

Ze względu na dużą ilość ilustracji, wykresów i tabel, liczne przypisy oraz częste powoływania się na bogatą bibliografię (bardzo dużo linków), książki naukowe w formatach elektronicznych wymagają szczególnie starannego przygotowania. Dlatego też każdy z tworzonych formatów publikacji poddawany jest przez nasze wydawnictwo bardzo rzetelnej korekcie technicznej.

Każda wersja elektroniczna publikacji otrzymuje osobny numer ISBN.

Podejmujemy się również przygotowania wersji elektronicznych publikacji już wydanych w formie papierowej w innych wydawnictwach!

W przypadku książek o nietypowym układzie graficznym uniemożliwiającym dokonanie poprawnej konwersji, proponujemy nowy projekt graficzny w jak największym stopniu nawiązujący do typografii jej wersji papierowej.

Podstawą konwersji są pliki w formacie InDesign. Przygotowanie ebooka wraz z korektą zajmuje zwykle 10-14 dni. Praca nad ebookiem książki o trudnym układzie graficznym lub z plików w formatach Word i PDF może wymagać więcej czasu.

Konwersja każdej publikacji wyceniana jest indywidualnie, zależnie od złożoności pracy (układu graficznego, trudności składu, liczby linków, tabel, wzorów matematycznych).
Zapraszamy do współpracy
zespół edu-Libri

do góry

© edu-Libri s.c. | wykonanie: edu-Libri s.c.