Co to jest e-książkaJaki wybrać format e-książki

E-książki zapisane w formatach PDF, EPUB (MOBI) można czytać, korzystając z komputerów, notebooków, tabletów, e-czytników czy smartfonów.

  • Jeśli ważnym elementem publikacji są kolorowe zdjęcia, ukazujące np. szczegóły roślin, wygodniejszy może okazać się PDF i urządzenie z kolorowym dużym ekranem (czytniki mają z reguły ekrany dwukolorowe; jeśli posiadają wyświetlacz kolorowy, jakość wyświetlanych zdjęć jest niezadowalająca).

 

W przypadku publikacji innego typu wygodniej jest pobrać pliki w formatach EPUB lub MOBI.

  • Jeśli książka zawiera głównie tekst – zachęcamy do użycia e-czytnika (format MOBI) – urządzenia dedykowanego głównie do czytania. Dzięki specjalnej technologii e-papieru, wyświetlacz nie męczy wzroku (można wygodnie czytać nawet na słońcu), a waga i wielkość (zbliżona do wielkości małego notesu) urządzenia są dodatkowymi argumentami za tym wyborem.
  • Przy publikacjach naukowych, ze względu na potrzebę częstego „poruszania się” w obrębie książki, doradzamy formaty typu EPUB czy MOBI, ułatwiające nawigację. Jeśli natomiast chodzi o wybór urządzenia, na którym będzie wygodniej czytać, wiele zależy od struktury samej książki, wielkości zawartych w niej tabel i wykresów, czy wreszcie preferencji Czytelnika.

 

Formaty EPUB i MOBI ułatwiają szybkie dotarcie do wskazanej (podlinkowanej) w e-książce strony internetowej. Najnowsza wersja PDF też już ma taką możliwość, jednak e-publikacji w tej wersji jest jeszcze mało.

 

Dla osób korzystających głównie z urządzeń o małych ekranach, bardziej skomplikowane tabele lub schematy będziemy udostępniać na naszej stronie internetowej w zakładce Materiały dodatkowe.

Serdecznie zapraszamy!

 

edu-Libri - wydawnictwo e-książek


© edu-Libri s.c. | wykonanie: edu-Libri s.c.